הסרת שיער - קרן אור - או - לייזר

דף הבית >> מאמרים >> הסרת שיער - קרן אור - או - לייזר


הסרת שיער בקרן אור -
לעומת הסרת שיער בלייזר

המכונים הגדולים להסרת שיער מנסים להעביר לציבור מסר, לפיו טכנולוגיית הלייזר היא המובילה, הבטוחה, החדשנית והיעילה להסרת שיער, וזאת כדי לבדל אותם מ'המתחרים הקטנים', אשר החלו נוגסים בנתח השוק שלהם. אז תכירו את טכנולוגית הסרת השיער בקרן אור
יותר ויותר פעמים כאשר אנו נחשפים לתעשיית הסרת השיער אנו שומעים ביטויים כגון: שיא הטכנולוגיה, המכשור החדיש ביותר , מכשירים מהדור השלישי.

נראה כי המכונים הגדולים להסרת שיער מנסים להעביר לציבור מסר, בתעמולה מכוונת ובטקטיקה של 'שטיפת מוח', לפיה טכנולוגיית הלייזר היא המובילה, הבטוחה, החדשנית והיעילה להסרת שיער, וזאת כדי לבדל אותם מ'המתחרים הקטנים', אשר החלו נוגסים בנתח השוק שלהם.

בטרם נקבל החלטה היכן לעבור את טיפולי הסרת השיער ובאיזה טכנולוגיה, רצוי שנקבל קצת מידע על השיטה המקבילה והלא פחות מתקדמת יעילה וחדשנית מהלייזר - הסרת שיער בקרן אור I.P.L

מהי הטכנולוגיה. מכשיר הקרן אור פותח בשנות ה-90 על ידי ד"ר פטריק ביטר ג'וניור אשר רצה למצוא פיתרון להעלמת ורידים בולטים מעל פני העור.

המכשיר אושר לשימוש על ידי ה-FDA ב-1997. זמן קצר לאחר אישורו דיווחו רופאים על מספר תופעות לוואי מבורכות כתוצאה משימוש במכשיר כגון איבוד שיער והבהרת כתמים באזורים המטופלים.

אופן פעולת המכשיר. מכשיר הקרן אור שולח פולסים של אור בעוצמה גדולה וספקטרום נרחב - באור נראה ובתת-אדום. האור עובר דרך העור הבהיר יחסית ופוגע בריכוזי מלנין גבוהים - כדוגמת בסיס השיער (הכהה בהרבה מהעור).

בנקודה זו האור הופך לאנרגיית חום אשר ממיסה את האזור. הפולסים הם מהירים והכאב קטן.הקרן אור עובדת בעצם באותה שיטה של הלייזר. 

ההבדל הוא, שקרן אור משלבת בתוכה מספר אורכי גל ולכן יתרונה על הלייזר הוא, שניתן להתאים את הטיפול לבעלי עור כהה יותר. לרוב קוראים לטיפול בקרן אור "אינפרא אדום", למרות שיש בטיפול מספר אורכי גל ולא רק זה המייצר את האינפרא אדום.

יתרונות הקרן אור לעומת הלייזר. יתרונה הבולט של טכנולוגיית קרן האור היא טיפול בכהי עור לעומת הלייזר שאינו מסוגל לבצע זאת.

מכשיר הקרן אור עושה זאת על ידי יצירת מספר אורכי גל שונים, תכונה זו מאפשרת לטפל גם בבעלי גוון עור כהה על ידי התאמת אורך הגל על פי הפרשי הגוונים בין העור לשיער.

יתרון נוסף עקצוץ במכשירי קרן האור לעומת הכאב במכשירי הלייזר וגם לא עלינו כאשר חל שיבוש בהפעלת שתי הטכנולוגיות (מפעיל לא מיומן) הרי שתוצאות השיבוש בלייזר עלולות לגרום לכוויות חריפות.

חסרונות הקרן אור לעומת הלייזר. עוצמת מכשיר הקרן אור נמוכה מזו של הלייזר ואחוזי הצלחת הטיפול הם מעט נמוכים יותר - כ-80% במכשיר הקרן אור לעומת כ- 85% של מכשיר הלייזר.

כיצד מתבצע הטיפול? לפני הטיפול מגלחים את השיער (בסכין גילוח), כדי שלא יקלוט את קרן האור ויצרוב את העור. באזורים הרגישים לכאב (בית השחי, המפשעה, הגב, הכתפיים, החזה והבטן, ורצוי גם בפנים) מורחים כשעה לפני הטיפול קרם אלחוש שיסייע להפחית את העקצוץ (בדר"כ אמלה או עזרקאין).

בתחילת הטיפול מסמנים את האזור הרצוי, מקררים אותו בעזרת ג'ל מיוחד, ואז מפעילים את המכשיר ומעבירים אותו על פני האזור הרצוי.

כיצד יודעים אם הטיפול יצליח? תלוי בעיקר בצבע השערה ובעובייה. המטופלים האידיאליים הם בעלי שיער שחור ועבה, אצלם הסיכוי להצלחה גבוה מאוד.

בקרב מטופלים בעלי שיער חום פלומתי הסיכוי להצלחה בינוני ואצל מטופלים ששיערם בלונדיני פלומתי, ג'ינג'י ולבן מאוד נמוך, עד שהטיפול לא כדאי. גם לגוון העור יש חשיבות: ככל שהוא כהה יותר, הסיכוי יורד ומספר הטיפולים הנדרש גדל.

הסרת שיער "לצמיתות"? מטופלים רבים חושבים שהאזור בו יסירו שיער, יהיה חלק לחלוטין - לצמיתות.

למעשה, זה לא מדויק, וישנם מספר גורמים לצמיחת שיער לאחר טיפול - לייזר וקרן אור מסירים כ-80%-85% מהשיער, שאר השיער נחלש מהשורש והופך דק או פלומתי יותר. אדם שעובר שינויים הורמונאליים, גופו יכול להצמיח שיער מחדש באזורים בהם עבר טיפול.

ישנה מחזוריות בצמיחת השיער ובזמן הטיפול לא כל השורשים פעילים ומצמיחים שיער, זוהי גם אחת הסיבות שטיפול להסרת שיער נמשך מספר חודשים ואף יותר משנה. כמו כן חשוב לציין כי משרד הבריאות אסר על השימוש בהבטחה של הסרת שיער לצמיתות ודרש להשתמש בהבטחות צנועות יותר.


 
   

לייבסיטי - בניית אתרים