הסרת שיער

דף הבית >> מאמרים >> הסרת שיער


כיצד הסרת שיער עובדת?

במהלך הסרת שיער בלייזר, מכשיר לייזר פולט אנרגיית אור שחודרת דרך האור ונספגת על ידי הפיגמנט בזקיק השיער ותעלת השיער. פיגמנטים הם חומרים שנותנים לעור ולשיער את צבעם. הלייזר פועל בשיטת פוטו-תרמוליזה סלקטיבית, כלומר אנרגיית האור נספגת באופן נבחר באזורים בעלי פיגמנטים. זקיקי שיער הנמצאים בשלב האנאג'ן, או שלב הצמיחה הפעילה, מכילים את כמות המלנין, או פיגמנט, הגבוהה ביותר ולכן סופגים אנרגיית אור מהלייזר. אולם זקיקי שיער הנמצאים בשלב הקטג'ן או הטלוג'ן מכילים פחות פיגמנטים. משום כך, זקיקים אלו אינם סופגים אנרגיית אור באותה רמה וצמיחת השיער בהם אינה נפגעת. עם הזמן, השערות שהיו בזקיקים שנפגעו ינשרו והדבר יביא למראה חלק יותר ופחות צמיחת שיער.

כיצד שיער צומח?
לפני שתוכל/י להבין כיצד עובד תהליך הסרת השיער בלייזר עליך להבין כיצד שיער צומח. שיער צומח עמוק מתוך זקיקי שיער, שהם חללים קטנים בתוך הדרמיס. שיער אינו צומח בצורה רציפה, אלא במחזורים בעלי שלושה חלקים. למרות שקצב צמיחת השיער משתנה מאדם לאדם, אורך מחזור הצמיחה של השיער תלוי בדרך-כלל בסוג השיער. למשל, שלב הצמיחה הפעילה של השיער על ראשך יכול להימשך מספר שנים, בעוד שהשיער על גופך הוא בעל שלב מצמיחה שאורכו רק כמה חודשים.

הסרת שיער בלייזר-
הסרת שיער בלייזר היא אחד מההליכים הקוסמטיים הפופולאריים ביותר. שיער בלתי רצוי צומח על חלקים שונים בגוף. לעיתים קרובות, גברים ונשים מרגישים כי הימצאות שיער בחלקים מסוימים של הגוף היא לא אסתטית או מביכה. במקרים אחרים, ברצוננו להפחית את הצורך בגילוח, הסרת שיער בשעווה, בפינצטה או בשיטות אחרות. בדרך כלל, הסרת שיער בלייזר משמשת להפחתת השיעור על הפנים, הגב, הרגליה, הידיים, בית-השחי, ובקו הביקיני. עם זאת, הסרת שיער בלייזר יכולה להפחית בצורה קבועה את כמות השיער בכל חלק בגוף.

מועמדים אידיאליים
אנרגיית אור תיספג על-ידי כל סוג של פיגמנט. להשגת התוצאות הטובות ביותר, על שיערך להיות כהה יותר מעורך. זוהי הסיבה שאנשים בעלי גוון עור בהיר ושיער כהה הם מועמדים טובים יותר להסרת שיער בלייזר מאשר אנשים בעלי עור כהה ושיער בהיר יותר. עם גוון עורך כהה, הפיגמנט בעור יספוג חלק מאנרגיית האור הנפלטת מן הלייזר. כתוצאה מכך, זקיקי השיער יספגו פחות אנרגיה ויכול להיגרם נזק לעור. במקרים כאלה, הרופא שלך עשוי לבחור להשתמש בדרגת לייזר נמוכה יותר, הפולטת פחות אנרגיה. עם שיערך בהיר יותר, יש בזקיקים פחות פיגמנט. בשל כך הזקיקים לא יספגו אנרגיה מן הלייזר בצורה יסודית כמו בבעלי פיגמנטים כהים. בשני המקרים הללו, סביר שתזדקק/י לטיפולים נוספים בכדי להשיג את התוצאה הרצויה. אולם באמצעות טכנולוגיה חדשה, הסרת שיער בלייזר תוכל להשיג תוצאות מוצלחות אצל בעלי כל סוגי העור והשיער.


מחזור צמיחת שיער
כל מחזור צמיחה כולל שלב צמיחה (Anagen), שלב ביניים (Catagen) ושלב המנוחה (Telogen). בשלב הצמיחה השיער צומח באופן אקטיבי מן הזקיק. השלב הבא של המחזור הוא שלב הביניים. זוהי תקופת מעבר קצרה בה השיער מפסיק לצמוח והזקיק מצטמק. הזקיק מתנתק מפטמית השערה בדרמיס המספקת לו חומרים מזינים. הפטמית נוסגת. השלב האחרון של מחזור הצמיחה הוא שלב ה-Telogen, או שלב המנוחה. בשלב זה מתחבר זקיק השיער מחדש לפטמית השערה והזקיק נכנס שוב לשלב צמיחה. עם תחילת צמיחתו של שיער חדש, השיער הישן נדחף אל מחוץ לזקיק.

 
   

לייבסיטי - בניית אתרים