הסרת שיער בהבזקי אור IPL

דף הבית >> מאמרים >> הסרת שיער בהבזקי אור IPL

קרוב לעשור החלו קבוצת רופאים לעשות ניסוי עם הבזקי אור(נורת נאון מובלת בגז בדיוק כמו הפלורוסנט במטבח) שאולי ניתן יהיה לסייע לאנשים אשר חלו במחלת הסרטן להקל על סבלם ואולי לגרום לתהליכים מסויימים שקשורים למחלה להבריא.
בנוסף ידוע שנעשה שימוש במכשיר עם הבזקי אור על ידי ד"ר פטריק ביטר ג'וניור אשר רצה למצוא פתרון להעלמת ורידים בולטים מעל פני העור. המכשיר אושר לשימוש על ידי
הFDA ב-1997. בשני המקרים כתוצאה משימוש במכשיר , ולפתע הם נוכחו לראות היכן שנעשה שידור למשל על זרוע היד החלו שערות לנשור וכן נהיו קרחות באותו מקום. במקום אחר בזרוע שלא נעשה שידור ההבזק לא קרה דבר לשערות.
מיד עם הבנתן את העניין הם פנו לחברות הייטק עם הרעיון . הם הבינו שזו תהיה תרומה גדולה לאנושות שמאז ומתמיד נלחמו בהסרת שיער, במיוחד במדינות חמות ולחות כשלנו.וכך החל הפיתוח בנושא.

כל זאת נאמר ונזכר כדי להבין את המקורות להמצאת השיטה.
באשר ליכולת ההשפעה של IPL על השערות.
הבזקי האור מאוד אינטנסיביים ומגיעים לעוצמה של 20 ג'אול. ניתן לשדר ב 3 תדרים שונים. החום של האור מחמם את הזקיק לעוצמת רתיחה עד אשר כל הנוזלים והחלבונים בשורש השערה מתאדים, ואז השערה נושרת וחדלה לצמוח במשך תקופה עד שהיא שוב מתחדשת רק חלשה ודקה יותוזאת משום שעדיין בבסיס הזקיק נשארו תאים בודדים רדומים שהתעוררו ולכן יש צורך לחזור על הפעולה.
לאחר כשנה של טיפולים ניתן לראות הידלדלות משמעותית בכמות השיער באזור המטופל, קרחות נאות, צמיחה מעטה ואיטית.
השערות שיופיעו לאחר שנה של טיפולים ידרשו טיפול נוסף אחת ל 4 חודשים כאשר באזור מדודל מאוד, זה נקרא תחזוקה שוטפת שתדרש מפעם לפעם.

כל מה שנכתב לעיל נכון למכשירים אשר יש בהם מערכת קירור מים. מדוע? משום שניתן להעלות עוצמה בהדרגה מ 10 ג'אול ועד 20 ג'אול מבלי לדאוג לכוויות, לצריבה ולכאב.
רוב המכשירים אין בהם מע' קירור ולכן המטפלת נשארת עם עוצמות נמוכות מחשש לכוויה באזור המטופל. למעשה הטיפול לא יהיה יעיל כפי שצריך להיות. סיבה שנייה היא הכאב יהי בלתי נסבל כמו ששמעתי רבות ממטופלות של לייזר שזו תחושה של בעירה גם עם משחת האילחוש, הדבר נכון גם למכשירי IPL שאינם מלווים בקירור.

יתרונות נוספים יש ל IPL שבשלב מתקדם שהשערות מתעדנות והן ממש בתפזורת לא חייבים להסיר את השיר . ניתן לעשות טיפול ואחרי מס' ימים השיער נושר.
תבדקו היטב את המכשור בו ניתן הטיפול, כדי שתהנו מטיפול יעיל ואיכותי.


מכשיר הקרן אור פותח בשנות ה-90 על ידי ד"ר פטריק ביטר ג'וניור אשר רצה למצוא פתרון להעלמת ורידים בולטים מעל פני העור. בשנת 1997 אושר המכשיר לשימוש על ידי ה-FDA וזמן קצר לאחר מכן דיווחו הרופאים על מספר תופעות לוואי מבורכות כתוצאה מהשימוש במכשיר, ביניהן איבוד שיער והבהרת כתמים באזורים המטופלים.

בישראל מאושר השימוש במכשירי הלייזר אך ורק לרופאים, או לאחיות העובדות בפיקוח רופא. הקוסמטיקאיות, שאין להן אישור לטפל במכשירי הלייזר, מצאו פתרון בדמות מכשירים פשוטים וזולים יותר, שעושים שימוש בשיטת קרן אור. שיטה זו פועלת על עיקרון דומה, אלא שלעומת הלייזר הפועל על גל אחד ויחיד, כאן מדובר על אור "רחב סרט", הפועל על כמה מאות גלים באורכים שונים. החסרון העיקרי של המכשירים הללו הוא שאי אפשר לסנן את הגלים ולבחור רק בגלים המתאימים לצבע העור של המטופל. לכן מטופל כהה עור עלול לסבול מכוויות וכתמים בגלל הגלים הקצרים.

בארץ קיימים שלושה סוגי מכשירים הפועלים בשיטת קרן אור, ששניים מהם תוכננו במיוחד לשימוש קוסמטיקאיות, אלא שגם יעילותם מוטלת בספק כיוון שלא קיימים מחקרים מבוססים המוכיחים אותה.

ככלל, מדובר במכשיר מקרין סוגים רבים של קרני אור (ביניהם גם אינפרא אדום) בחום חלש יותר מהלייזר, ולכן פעילותה איטית יותר. הטיפול, באופן טבעי, זול יותר. 
 
 
   

לייבסיטי - בניית אתרים